Product Code: SA.3906-300-24-10P
Brand
More similar products
Sorry, we no longer have this product.
We recommend choosing from:
Other products in this category
*Total delivery cost will be calculated in the checkout.
Warehouse in Europe
Warehouse in Europe
90% positive feedback
94%+ positive feedback
30 day money back guarantee
30 day money back guarantee
Product description
Hacksaw blade-set; metal,hand saw; 300mm; 24teeth/inch; SANDFLEX BAHCO
Useful information
Specifications
SKU
U-2415567
Brand
Product code
SA.3906-300-24-10P
Supplier product description
Hacksaw blade-set; metal,hand saw; 300mm; 24teeth/inch; SANDFLEX
Useful information
Supplier parameters
Product code
SA.3906-300-24-10P
Balde teeth density
24teeth/inch
Blade height
13mm
Blade length
300mm
Blade thickness
0.65mm