Product Code: T9GV5L14-48
More similar products
Price range
AmountPrice incl. VAT (pcs)
1-9
wholesale
Min. qty: 1
Multiplier: 1
Total:
7.60
2026-05-27 Estimated delivery
*Total delivery cost will be calculated in the checkout.
Warehouse in Europe
Warehouse in Europe
90% positive feedback
94%+ positive feedback
30 day money back guarantee
30 day money back guarantee
Product description
RELAY, SPDT, 480VAC, 20A, TH
Useful information
Specifications
SKU
U-1427880
Product code
T9GV5L14-48
Supplier product description
RELAY, SPDT, 480VAC, 20A, TH; Contact Configuration:SPDT; Coil Voltage:48VDC; Contact Current:20A; Product Range:T9G Series; Relay Mounting:Through Hole; Coil Type:Non Latching; Contact Voltage VAC:250V; Relay Terminals: