Product Code: GEM30I15-P1J
MEAN WELL
More similar products
Price range
AmountPrice incl. VAT (pcs)
1-4
wholesale
Min. qty: 1
Multiplier: 1
Total:
41.60
2026-05-27 Estimated delivery
*Total delivery cost will be calculated in the checkout.
Warehouse in Europe
Warehouse in Europe
90% positive feedback
94%+ positive feedback
30 day money back guarantee
30 day money back guarantee
Product description
MEAN WELL
Power supply: switching; mains,plug-in; 15VDC; 2A; 30W; 87% MEAN WELL
Useful information
Specifications
SKU
U-195665
Product code
GEM30I15-P1J
Supplier product description
Power supply: switching; mains,plug-in; 15VDC; 2A; 30W; 87%
Useful information
Supplier parameters
Product code
GEM30I15-P1J
Supplier's product code
GEM30I15-P1J
Product ID
U-195665
Application
medical applications
Body dimensions
75.5x39.1x56.2mm
Conform to the norm
Energy efficiency Level VI
Connector variant
straight
Efficiency
87%
Kind of output connector
5,5/2,1
Kind of power supply
plug-in
Length of output cable
1.5m
Manufacturer
Maximum output current
2A
Operating modes
constant voltage
Operating temperature
-25...70°C
Output voltage
15V DC
Polarisation
positive inner pin
Power
30W